Niebezpieczeństwa związane z opaskami na zęby i aparatami DIY: List otwarty do nastolatków

Drodzy nastolatkowie,

Zazwyczaj spędzamy dużo czasu na rozmowach z Waszymi rodzicami i innymi dorosłymi na Wasz temat. Mówimy o tym, jak ważne jest, aby mieć zdrowy uśmiech, który jest prawidłowo wyrównane. Jak wspaniały, zdrowy uśmiech może pomóc Ci odnieść sukces w przyszłych możliwościach zawodowych, jak również społecznie i osobiście. To wszystko jest prawdą, ale wrócimy do tego później.

Dzisiaj, my, Ortodonci, rozmawiamy bezpośrednio do Ciebie o czymś bardzo ważnym, że dzieje się dla wielu z was teraz.

Gap Bands i DIY Braces są niebezpieczne trendy

Gap zespoły. Nastolatki w całych Stanach Zjednoczonych próbowały "wyprostować" lub usunąć lukę między zębami na własną rękę, używając gumek ortodontycznych lub innych gumek.

Zazwyczaj pragnieniem jest zamknięcie luki między przednimi zębami, zwanej diastemą. Trwa to już jakiś czas i obawiamy się, że będzie trwać nadal. W rzeczywistości, jest bardzo popularny YouTube wideo wykonane przez nastolatka, który mówi, że "pracował" dla niej. Jest nawet strona, która sprzedaje produkty "gap band", i wyraźnie rynków do nastolatków. Nie jesteśmy zaskoczeni, że na ich stronie internetowej znajdują się bardzo wyraźne "ograniczenia odpowiedzialności" dotyczące możliwych szkód spowodowanych przez ich produkt. To dlatego, że widzieliśmy wyniki, a one nie są dobre. W niektórych przypadkach, szkoda jest po niektórych nastolatków i młodych dorosłych na resztę ich życia.

uśmiech

Prostowanie zębów za pomocą ortodoncji to lekcja mechaniki precyzyjnej i biologii

Prostowanie zębów nie jest łatwe, ale my sprawiamy, że wygląda to w ten sposób!

Nasze zęby są żywą częścią naszego ciała. Może się tak nie wydawać, ponieważ korona, czyli to, co widać na zewnątrz, jest twarda i wykonana z kości, ale tak właśnie jest. Każdy ząb zawiera żywą tkankę i nerwy, osadzone wewnątrz kości szczęki i utrzymywane na miejscu przez dziąsła i inne tkanki łączne. Nasze zęby i szczęka są zaprojektowane w taki sposób, że muszą do siebie pasować, aby funkcjonować prawidłowo. Kiedy tak się dzieje, zęby pasują do siebie idealnie, jak elementy układanki. Łatwiej jest żuć, a także utrzymywać je w czystości i zdrowiu.

Proste zęby wyglądają również fantastycznie. Gdy zęby nie układają się prawidłowo, leczenie ortodontyczne może być konieczne, aby przesunąć je na właściwe miejsca.

Przesuwanie zębów to delikatny i złożony proces. Leczenie ortodontyczne, takie jak aparat ortodontyczny lub Invisalign, odbywa się w czasie. Zbyt szybkie przesuwanie zębów, lub pod niewłaściwym kątem, może spowodować trwałe uszkodzenie nerwów i delikatnej tkanki łącznej oraz ukrwienia. Może to doprowadzić do utraty zębów. Zamykanie luki między dwoma zębami bez uwzględnienia reszty zębów może zaburzyć ustawienie reszty szczęki lub spowodować poważne problemy w innym miejscu jamy ustnej.

Więcej niż to, co widać: Dożywotnie konsekwencje źle założonych opasek na zęby

Udane leczenie ortodontyczne składa się z wielu pomiarów, obliczeń i ponownych obliczeń, a zobowiązanie każdego pacjenta do dbania o swoje zęby i wrócić do regularnych korekt. Rezultatem jest często całkowita przemiana twarzy.

Z drugiej strony, wyniki DIY ortodoncji, takich jak zespoły luki mogą być niszczące i całe życie. Aparaty ortodontyczne i alignery, takie jak retainery i Invisalign są zaprojektowane tak, aby chronić zęby podczas ich ruchu. Owijanie gumki wokół zębów NIE osiągnie tego samego rezultatu. W rzeczywistości, może to zaszkodzić dziąsłom i tkance łącznej, a w rezultacie doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń i utraty zębów. Jeśli chcesz zobaczyć, jakie szkody mogą wyrządzić gumki, kliknij tutaj. Uwaga: ta zawartość pokazuje z bliska uszkodzenia zębów i może nie być odpowiednia dla wrażliwych widzów.

Masz wybór: Aparaty ortodontyczne i alternatywne metody leczenia ortodontycznego są dostępne

Całkowita przemiana uśmiechu Julissy dzięki aparatom ortodontycznym!

Wyniki dobrego leczenia ortodontycznego mogą być niesamowite. Więcej niż niesamowite, mogą one zmienić życie, tak jak to było w przypadku naszego pacjenta Julissa. Jakiś czas temu napisaliśmy blog dla rodziców nastolatki, które potrzebowały aparatu ortodontycznego, ale go nie chciały, ponieważ długoterminowe korzyści są tak ważne. To jest warte przeczytania.

Jeśli masz obawy o to, jak twój uśmiech wygląda, lub jeśli masz jakiekolwiek objawy, które mogą wskazywać, że opieka ortodontyczna może być potrzebne, należy rozważyć to: Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to odkryć swoje opcje. Tradycyjne aparaty są jedną z możliwości, ale alternatywy, takie jak jasne aparaty lub Invisalign są dostępne, zbyt. Czasami nasi pacjenci, którzy mają przerwę między zębami odkrywają, że jest ona całkowicie zdrowa i przyjmują ją jako część ich indywidualnego piękna.

Proszę, zanim sam spróbujesz czegoś, co może mieć trwałe konsekwencje, najpierw skonsultuj się z ortodontą. W niektórych przypadkach, nastolatki odkryją, że leczenie ortodontyczne nie jest konieczne, lub jeśli jest, pełne wyniki są możliwe w znacznie krótszym czasie niż mogą myśleć.

Przyjaciele nie pozwalają przyjaciołom rujnować swojego uśmiechu

Oto wiadomość dla naszych obecnych pacjentów z aparatami ortodontycznymi: Jeśli masz przyjaciela, który chce mieć niektóre z twoich gumek, aby spróbować czegoś na własną rękę, powiedz im nie. Nie dlatego, że Ci nie zależy, ale dlatego, że Ci zależy. Poproś ich, aby przyszli z Tobą (za zgodą rodzica) na konsultację, podczas gdy Ty będziesz miał wykonaną korektę.