3 Porady dla "Jak szybciej zdjąć aparat ortodontyczny?"

Najczęstszym pytaniem zadawanym przez osoby noszące aparat ortodontyczny jest zazwyczaj: "Jak mogę szybciej zdjąć aparat?"Jest to zrozumiała obawa i z pewnością możemy jej współczuć. Podczas gdy aparaty ortodontyczne są powszechnie używane do wyrównywania i prostowania zębów, czas leczenia może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Jest to znacząca ilość czasu, zwłaszcza dla nastolatka.

Szukanie "Jak szybciej zdjąć aparat ortodontyczny?" Zacznij tutaj.

Jeśli nosisz aparat ortodontyczny wystarczająco długo, możesz zacząć się zastanawiać, jak przyspieszyć proces prostowania zębów. Chociaż nie ma żadnych "magicznych szybkich rozwiązań", aby zapewnić, że Twoje zęby będą poruszać się szybko i bezpiecznie, jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc poruszać się wzdłuż leczenia w nieco szybszym tempie.

1. Uważaj na to, co jesz

Ograniczanie tego, co jesz i wkładasz do ust jest ważnym krokiem, który należy wykonać, aby szybciej pozbyć się aparatu ortodontycznego. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać jedząc i pijąc z aparatem ortodontycznym:

Trzymaj się z dala od napojów gazowanych i napojów gazowanych. Tego typu napoje mogą zaszkodzić zdrowiu Twoich zębów i uniemożliwić im prawidłowe poruszanie się podczas noszenia aparatu.

Trzymaj się z dala odlepkich i kleistych pokarmów, takich jak gumy do żucia, batoniki czekoladowe czy karmelki, ponieważ mogą one przyklejać się do zamków i uniemożliwiać ich prawidłowe działanie. Ciągłe żucie jest trudne dla aparatów ortodontycznych i może powodować wyginanie się drutów lub uniemożliwiać poruszanie się zębów we właściwym kierunku, dlatego unikaj pokarmów do żucia lub przekąsek zawierających gumę do żucia, chipsy, popcorn lub toffi.

Poświęć trochę czasu na rozdrobnienie twardych pokarmów, takich jak jabłka, surowe warzywa, chrupiące pieczywo lub mięso. Podczas jedzenia bierz małe kęsy i żuj powoli i dokładnie. Zmniejszy to ból związany z gryzieniem czegoś, co jest twarde lub żujące, a także pomoże uniknąć zerwania zamków lub drutów, co ostatecznie pomoże Ci szybciej zdjąć aparat ortodontyczny.

Trzymaj się tylko jedzenia i przeżuwania pokarmu. Ważne jest również, aby nie żuć i nie gryźć niczego, co nie jest jedzeniem podczas noszenia aparatu ortodontycznego, np. żucia ołówków, długopisów czy obgryzania paznokci, ponieważ może to uszkodzić Twoje druty.

uśmiech

2. Właściwa pielęgnacja aparatu ortodontycznego

Kiedy dobrze dbasz o swoje usta, zęby i aparat ortodontyczny, przyspieszasz proces szybszego zdejmowania aparatu.

Z wieloma różnymi drutami i zamkami w ustach, ważne jest, aby szczotkować zęby regularnie i codziennie. Do szczotkowania zębów i przestrzeni między zamkami używaj szczoteczki z miękkim włosiem. Rób to okrężnymi ruchami przez co najmniej dwie do trzech minut dziennie. W tym czasie pomocne może być zainwestowanie w elektryczną szczoteczkę do zębów, ponieważ jest to świetny sposób na zastosowanie spójnej techniki szczotkowania do aparatu ortodontycznego. Pamiętaj o codziennym nitkowaniu zębów, co zapobiega gromadzeniu się płytki nazębnej między zębami i dziąsłami, pozwalając aparatom ortodontycznym na prawidłowe działanie. Im zdrowsze są Twoje dziąsła i zęby, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoje zęby będą mogły poruszać się szybko, a Ty będziesz mógł wcześnie zdjąć swój aparat.

Jeśli dentysta dał Ci gumki, upewnij się, że się nimi nie bawisz i że je zakładasz. Chociaż czasami noszenie ich w nocy może być niewygodne lub trudne, służą one do prostowania zębów, a ich usunięcie tylko przedłuży czas, przez jaki musisz je nosić. Podczas noszenia opasek staraj się rozluźnić szczękę i skup się na tym, aby nie zgrzytać zębami, ponieważ wywiera to na nie nacisk i uniemożliwia proces wyrównywania.

3. Rozważ przyspieszone leczenie

Możesz również podjąć aktywne kroki w celu wcześniejszego pozbycia się aparatu ortodontycznego, korzystając z przyspieszonego leczenia oferowanego w 1st Family Dental. Tego typu zabiegi mają na celu pomóc ustom dobrze się dopasować i szybciej przesuwać zęby po aparacie ortodontycznym.

Propel Excellerator przy fotelu

System Propel to proste leczenie przy fotelu, które nasi ortodonci mogą wykorzystać do przyspieszenia korekty zębów, w tym odstępów, przerw między zębami i innych ustawień, które są wspomagane przez aparat ortodontyczny. Propel może wywołać i wzmocnić metabolizm kostny, powodując, że zęby przesuwają się na swoje wyprostowane miejsca szybko i łatwo. Jest to świetna procedura dla rodziców i nastolatków z napiętym grafikiem, którzy chcą wcześniej zdjąć aparat ortodontyczny. Aby dowiedzieć się więcej o tym procesie, zapytaj swojego ortodontę podczas następnej wizyty lub możesz umówić się na bezpłatną konsultację ortodontyczną.