Koszt założenia aparatu ortodontycznego – ile kosztuje piękny uśmiech?

Aparat ortodontyczny jest podstawową metodą jeśli chodzi o leczenie krzywego zgryzu.  Dziś z usług ortodonty coraz chętniej korzystają także osoby dorosłe, które chcą poprawić wygląd swoich zębów. Jednak nim będziemy się na takie leczenie decydowali trzeba będzie liczyć się także z kosztami. Cena aparatu będzie uzależniona od jego rodzaju i materiału, z jakiego będzie wykonany. Do ceny doliczamy koszty wizyt kontrolnych.

Leczenie ortodontyczne

Aparat jest jednak często jedyną szansą na proste zęby oraz piękny uśmiech. Jeśli chcemy poddać się ocenie uzębienia i planować leczenie trzeba będzie udać się do specjalisty, który zajmuje się wadami zgryzu czyli ortodonty. Aparat jest podstawową metodą i pozwala niedoskonałości skutecznie korygować. Obecnie proponowane nam aparaty stoją już na bardzo wysokim poziomie. Dobrze dobrany aparat jest skuteczny i u młodzieży i u dorosłych. Jeśli wybieramy takie leczenie trzeba się liczyć z tym, że będzie to leczenie długotrwałe. Trzeba inwestować czas i cierpliwość ale również liczyć się z ceną. Koszty rozkładają się między badania, aparat, ale potem jeszcze wizyty kontrolne.

Cena aparatu ortodontycznego – wskazania

Wizytę u ortodonty może zlecić stomatolog jeśli uzna, że są do tego wskazania. Wady zgryzu nie są bowiem tylko defektem estetycznym, ale mogą także powodować pojawienie się próchnicy i wpływać na rozwój chorób przyzębia i na ścieranie się zębów. Nieprawidłowe ustawienie łuków to także przyczyna wad wymowy czy zmian kształtu twarzy. Wizyty u ortodonty w wielu przypadkach będą więc koniecznością. Do ortodonty będzie warto się wybrać już z dzieckiem, ponieważ problemy z ustawieniem uzębienia będą się już w dzieciństwie pojawiać. Odpowiednia reakcja jest bardzo ważna,  ponieważ będzie to szansa na ukierunkowanie dalszego wzrostu zębów, gdy zgryz będzie się dalej rozwijał i jeszcze można na niego wpływać. Jeśli problem się pojawia to już w wieku około 10 lat warto się u ortodonty pojawić. Konsultacje są najczęściej w wieku 7-12 lat. Jakie wskazania do leczenia ortodontycznego- widoczne nieprawidłowości zgryzu przy mlecznych zębach albo mieszanych - zaburzone proporcje twarzy - wady wymowy - oddychanie przez usta- złe nawyki, obgryzanie paznokci czy ssanie palca. Aparaty mogą być stosowane zarówno ze względów estetycznych jak także ze względów medycznych. U osób dorosłych konieczne jest stosowanie stałych aparatów, ponieważ ustawienie zębów stałych wymaga większej siły. Tego typu aparat jest też dużo bardziej praktyczny, ponieważ nie wymaga on wyjmowania i wkładania każdego dnia. Współcześnie na leczenie ortodontyczne dorośli się decydują ze względów estetycznych. Proste zęby mają dodać pewności siebie. Jednak powinno się je zastosować z powodów medycznych w następujących problemach: - zgrzytanie zębami- problemy z próchnicą ze względu na utrudnione czyszczenie - stłoczenie zębów- ścieranie się zębów - odsłonięte szyjki zębowe. Wizyta u ortodonty to najlepszy sposób, by ocenić czy u danej osoby faktycznie wykonanie takiego aparatu będzie potrzebne, czy będzie trzeba na taki zabieg się zdecydować.