POMOCY - Mój nastolatek potrzebuje aparatu ortodontycznego, ale go NIE CHCE

Aparaty ortodontyczne i leczenie ortodontyczne nie są tylko dla wyglądu - wiele razy jest to potrzebne, aby pomóc wyrównać szczękę, skorygować dla nad/poniżej zgryzu i pomóc zapobiec potencjalnym poważnym problemom stomatologicznym w przyszłości. Aby dowiedzieć się więcej o najczęstszych powodach noszenia aparatu ortodontycznego, zapoznaj się z naszą bazą wiedzy dotyczącą ortodoncji.

Co możesz zrobić, jeśli Twoje dziecko potrzebuje aparatu ortodontycznego, ale informuje Cię, że to się po prostu nie uda? Jako specjaliści w dziedzinie stomatologii i ortodoncji, a także sami rodzice, poniżej przedstawiamy kilka sugestii, które pomogą nakłonić Twoje dziecko do noszenia aparatu, a także kilka najczęstszych protestów, które słyszymy od dzieci (i rodziców) podczas procesu konsultacji.

Jeśli Twoje dziecko odmawia założenia aparatu ortodontycznego: Strzelaj później, najpierw zadawaj pytania

Nastoletnie dzieci mogą czasami wydawać się nieco tajemnicze, ale jako rodzice zazwyczaj znamy swoje dzieci całkiem dobrze. Poświęcamy czas na rozmowy z nimi, zadajemy pytania i dowiadujemy się, jakie mają obawy. Im więcej dowiemy się o motywach zachowania, tym lepiej będziemy mogli na nie zareagować.

Podczas konsultacji ortodontycznych słyszymy wiele pytań i wątpliwości zarówno od rodziców, jak i od dzieci, a także więcej niż kilka przypadków odmowy. Oto niektóre z najczęstszych linii, które słyszymy w biurze:

Czy ludzie będą się ze mnie nabijać, jeśli założę aparat ortodontyczny?

Aparat ortodontyczny nie jest fajny. "Twarz z aparatem", "Metalowe usta" - tak, słyszeliśmy więcej niż kilka takich drwin, a dzieci mogą ze zrozumiałych względów obawiać się reakcji swoich rówieśników.

W tym przypadku Internet i media społecznościowe mogą naprawdę pomóc złagodzić ten niepokój. Czy Twoje dziecko ma przyjaciół, którzy już mają aparaty ortodontyczne, lub rodzeństwo tych przyjaciół? Czy podziwia w szkole lub w społeczności kogoś, kto miał aparat ortodontyczny? Pomocne może okazać się znalezienie nauczyciela, trenera lub innej osoby dorosłej, której dziecko ufa i którą podziwia, aby zachęcić je i pomóc mu dostrzec długofalowe korzyści płynące z posiadania jak najzdrowszego uśmiechu.

Istnieje również wiele bardzo fajnych celebrytów, którzy mają lub mieli aparaty ortodontyczne. Ostatnim razem, gdy sprawdzaliśmy, Beyoncé jest nadal całkiem fajna, a ona nosiła aparat ortodontyczny w 2011 roku tylko po to, aby pokazać wsparcie dla wielu swoich fanów. Warto poszperać z dzieckiem w Internecie, aby przekonać się, jak wiele znanych osób nosiło aparat ortodontyczny, tak jak ono.

Czy nie będę wyglądać śmiesznie z aparatem ortodontycznym?

Patrzenie w lustro zaraz po założeniu aparatu ortodontycznego zdecydowanie wymaga przyzwyczajenia się. Przekonaliśmy się, że pewność siebie często przychodzi z czasem i staje się dla naszych pacjentów czymś oczywistym. Dlatego niektórzy z naszych pacjentów decydują się na rozpoczęcie leczenia aparatem ortodontycznym w miesiącach letnich lub podczas przerwy w szkole, aby mieć czas na przyzwyczajenie się do nowego wyglądu, zanim wszyscy inni go zobaczą.

Dzieci mogą zawsze wybierać spośród całej gamy kolorów taśm pokrywających zamki. Jeśli Twój nastolatek jest szczególnie zaniepokojony wyglądem aparatu ortodontycznego, udoskonalone materiały sprawiły, że metalowe zamki są mniejsze i mają niższy profil.

Mogą być również dostępne alternatywne opcje leczenia, w tym Invisalign Teen ®, przezroczysty aparat ortodontyczny, a nawet aparat językowy Incognito ®, który jest umieszczany po wewnętrznej stronie zębów i jest praktycznie niewidoczny.

Słyszałem, że noszenie aparatu ortodontycznego boli!

To prawda, niektóre dzieci odczuwają pewne bóle wzrostowe krótko po założeniu aparatu, ale zazwyczaj szybko mijają, a odrobina tylenolu lub ibuprofenu może to naprawić. Zakładanie i zdejmowanie aparatu ortodontycznego nie powinno w ogóle boleć.

Czasami dzieci mogą potrzebować ekstrakcji, aby założyć aparat. Nasi dentyści wykonują świetną pracę, aby upewnić się, że proces ten jest tak szybki i bezbolesny, jak to tylko możliwe. Po zakończeniu tej części, wszystko jest już z górki!

Leczenie aparatem ortodontycznym trwa jak wieki!

Średni czas leczenia aparatem ortodontycznym wynosi około 18 miesięcy. Może się to wydawać naprawdę długim okresem czasu, szczególnie dla nastolatków, ale wizyty odbywają się zazwyczaj raz w miesiącu lub co 6 tygodni. Pomocne może okazać się śledzenie postępów poprzez stworzenie licznika lub kalendarza, do którego można dążyć. Zachęcamy również pacjentów do robienia zdjęć na własną rękę (hello, #braces!), aby utrzymać się zmotywowany. Nasi ortodonci są certyfikowani przez komisję, co oznacza, że są na samym szczycie swojej dziedziny wiedzy. Przemieszczanie zębów wymaga precyzji i doświadczenia, co również pomaga zapewnić, że czas leczenia jest tak minimalny, jak to tylko możliwe.

Rodzice mogą odegrać dużą rolę w długości leczenia, upewniając się, że ich dzieci przestrzegają regularnych wizyt kontrolnych i upewniając się, że szczotkują zęby i postępują zgodnie z instrukcjami leczenia dla opieki domowej i aparatów, jeśli są one potrzebne.

Czy posiadanie aparatu ortodontycznego będzie obciążeniem dla mojej rodziny?

Dzieci są dość intuicyjne, a niektóre z nich mogą być wrażliwe na punkcie kosztów aparatu ortodontycznego i mogą się martwić, że stanowią one obciążenie dla rodziny.

Aparat ortodontyczny jest inwestycją w przyszłość. Posiadanie prostych i zdrowych zębów ostatecznie nie tylko pomoże zapobiec przyszłym problemom stomatologicznym, ale może mieć i będzie miało ogromny wpływ na sukces Twojego dziecka w edukacji, karierze i związkach.

W niektórych przypadkach, ubezpieczenie stomatologiczne może pokryć część lub nawet całość kosztów aparatu ortodontycznego. Nie wszystkie plany ubezpieczeniowe oferują pokrycie ortodontyczne, a nie wszyscy ludzie mają ubezpieczenie. Dlatego oferujemy miesięczne, nieoprocentowane plany płatności, które obejmują długość leczenia. Niektóre rodziny mogą również kwalifikować się do pełnej lub częściowej pomocy płatniczej poprzez program Medicaid, który jest akceptowany w większości placówek stomatologicznych.