Suszona na powietrzu szczoteczka do zębów to zdrowa szczoteczka do zębów

W tym wpisie The Yuma Dentist w Yuma AZ przedstawiamy proste czynności, które można wykonać przy użyciu szczoteczki do zębów, aby utrzymać jamę ustną w jak największej czystości i zdrowiu.

Jednym z najważniejszych nawyków, jakie każdy może sobie wyrobić, jest całkowite suszenie szczoteczki do zębów między kolejnymi użyciami. Najlepszym sposobem na to jest umieszczenie jej w uchwycie na szczoteczkę do zębów na blacie, tak aby włosie było skierowane do góry. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż chowanie szczoteczki do szuflady, ponieważ tam schnie ona dłużej.

Ponadto, gdy podróżujesz, upewnij się, że Twoja szczoteczka jest sucha, zanim zamkniesz ją w pojemniku podróżnym.

Dobrą strategią jest kupienie dwóch szczoteczek do zębów. Następnie używaj ich naprzemiennie, aby każda z nich miała czas na całkowite wyschnięcie pomiędzy kolejnymi użyciami.

Dodatkowe wskazówki

Zalecamy również (bardzo gorąco), aby wymieniać szczoteczkę do zębów co około trzy miesiące. Nie musisz zaznaczać tego w kalendarzu ani ustawiać alarmu w telefonie, ale staraj się kontrolować, jak długo używasz jednej szczoteczki.

A skoro już o tym mowa: używaj szczoteczki z miękkim włosiem. Są one znacznie łatwiejsze dla Twoich dziąseł.

Czy powinieneś używać szczoteczki manualnej, czy elektrycznej? To temat sam w sobie i zachowamy go na przyszły wpis na blogu.

W The Yuma Dentist w Yuma AZ chcemy, aby wszyscy nasi pacjenci cieszyli się jak najlepszym zdrowiem zębów. Dlatego codziennie szczotkuj i nitkuj zęby oraz stosuj się do wskazówek zawartych w tym wpisie. Nasze usługi obejmują stomatologię ogólną i odtwórczą. Umów się na następną wizytę kontrolną już dziś!

Skontaktuj się z dentystą z Yumy:

928-783-0804

Lokalizacja (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):

1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ
85365

ArtykułID 3990