5 nieoczekiwanych porad stomatologicznych od Twojego dentysty

5 nieoczekiwanych porad stomatologicznych? Możesz być zaskoczony tym, co zaraz przeczytasz, ale chcielibyśmy rzucić wyzwanie pewnym powszechnym mitom i obawom, jakie niektórzy ludzie mają na temat tego, co jest naprawdę najważniejsze, jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej.

Oto nasze 5 nieoczekiwanych porad stomatologicznych od Twojego dentysty.

1. Zdrowy uśmiech jest ważniejszy niż "doskonały" uśmiech.

Powtarzaj za nami: zdrowe jest piękne. Kto lepiej zdefiniować, co piękno oznacza dla Ciebie, niż TY? Nasze uśmiechy są tym, co czyni nas wyjątkowymi. Jeśli każdy miałby ten sam jednolity, ciasteczkowy zestaw zębów, życie byłoby nudne. Dla nas, najważniejszą rzeczą o swoim uśmiechu jest to, że jest wystarczająco zdrowe, aby trwać całe życie, i że czujesz się świetnie o nim.

Dlatego na pierwszej wizycie często usłyszysz nas zapytać: co kochasz o swoim uśmiechu, i czy jest coś, co chciałbyś zmienić o nim? Naszym zadaniem nie jest mówić Ci, co masz robić, lub jak powinieneś wyglądać, ale pomóc Ci zrozumieć, co się dzieje, jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej, i dostarczyć Ci informacji i opcji, dzięki czemu można zdecydować, co działa najlepiej dla Ciebie.

 

2. Najważniejszą pracą dentystyczną, jaką kiedykolwiek będziesz miał wykonaną, jest to, co robisz w domu.

Mamy na myśli to w najmilszy sposób, ale naprawdę, wolelibyśmy tylko trzeba zobaczyć cię co 6 miesięcy do kontroli i czyszczenia. Oczywiście wiemy, że ubytki i inne leczenie jest konieczne czasami, ale uwierz nam, kiedy mówimy ci, że to czuje się tak samo miło powiedzieć "wygląda świetnie, do zobaczenia za 6 miesięcy," jak to jest usłyszeć.

Najlepsza możliwa wskazówka stomatologiczna możemy dać, aby utrzymać swój uśmiech zdrowy i jasny jest utrzymać się wielką rutynę higieny jamy ustnej w domu, który obejmuje szczotkowanie zębów dwa razy dziennie przez 2 minuty, i nitkowanie co najmniej raz dziennie.

Próchnica zębów jest jedną z najbardziej powszechnych i możliwych do uniknięcia chorób na świecie. Chociaż istnieją inne czynniki, które mogą prowadzić do próchnicy i ubytków, takie jak genetyka, leki i niektóre schorzenia, najczęstszym czynnikiem ryzyka rozwoju ubytków jest nadal brak właściwej pielęgnacji jamy ustnej w domu.

Pomyśl o swoich regularnych wizytach kontrolnych u dentysty oraz codziennym szczotkowaniu i nitkowaniu zębów jak o codziennych wpłatach na swój "fundusz emerytalny uśmiechu". Pamiętaj, aby inwestować mądrze!

 

3. Ważniejsze jest, aby mieć prawidłowo wyrównane zęby niż "idealnie proste" zęby.

Tak, właśnie to powiedzieliśmy. Trzeci z naszych 5 niespodziewanych wskazówek dentystycznych jest to, że podczas gdy aparaty i inne leczenie ortodontyczne często powodują ładne, proste, równomiernie rozmieszczone zęby, najważniejszym wynikiem jest to, że zgryz jest prawidłowo wyrównany. Niektóre oznaki, które mogą wskazywać na potrzebę leczenia ortodontycznego obejmują trudności w żuciu lub gryzieniu warg lub policzków, stłoczenie lub dodatkowe odstępy między zębami, zaciskanie lub zgrzytanie zębami, bóle głowy lub wystające zęby. Czasami przesuwanie się zębów może być również oznaką choroby przyzębia lub dziąseł,

(My) Nie przeszkadza nam luka

W niektórych kulturach, luka między przednimi zębami (zwana diastemą górnej linii środkowej) jest uważana za bardzo atrakcyjną cechę i może być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jeśli nigdy nie widziałeś filmu dokumentalnego "Gap Toothed Women", polecamy go obejrzeć.

Może być wiele żartów na temat diastemy górnej linii środkowej, ale nie usłyszysz, że robimy. Dla niektórych ludzi, ich luka jest częścią tego, co czyni ich, kim są. Wystarczy zapytać gwiazdy takie jak Michael Strahan, Madonna, lub Uzo Aduba - z których wszyscy są pewni siebie z ich uśmiechem.

Niektórzy z naszych pacjentów potrzebowali aparatu ortodontycznego, aby skorygować inne problemy związane z ustawieniem zębów, ale nie chcieli rezygnować z charakterystycznej dla nich luki. Porozmawiajmy o najlepszym z obu światów:

4. Dłubiemy w Twoich dziąsłach, bo nam na Tobie zależy. Naprawdę.

Wiesz, że coś dzieje się z wieloma ludźmi, kiedy możesz natychmiast znaleźć setki memów, dowcipów i kreskówek na ten temat. (Po prostu zostawimy to tutaj dla Ciebie).

Tak, twój dentysta lub higienistka mogą szturchnąć wokół linii dziąseł podczas badania kontrolnego. Tak, czasami ludzie mogą odczuwać wrażliwość lub krwawienie. Tak, możemy zapytać Cię o Twoje nawyki związane z nitkowaniem zębów lub o wszystko, co dzieje się w Twojej historii choroby. Nie, to nie dlatego, że mieliśmy zły dzień - to dlatego, że staramy się zrobić to dobrze dla Ciebie.

Choroba dziąseł dotyka prawie połowę dorosłych w wieku powyżej 30 lat w Stanach Zjednoczonych. Możesz dowiedzieć się o niektórych przyczynach i sposobach leczenia chorób dziąseł w naszym ostatnim artykule na blogu, a nawet śledzić losy jednej z naszych pacjentek, która napisała bloga o swoich doświadczeniach z chorobami dziąseł.

Twoje dziąsła są podstawą dla zębów. Oto krótka lista kilku innych procedur stomatologicznych, które bezwzględnie wymagają zdrowych dziąseł:

  • Aparaty ortodontyczne, Invisalign i leczenie ortodontyczne
  • Implanty dentystyczne
  • Wybielanie zębów
  • Mosty i protezy częściowe
  • Licówki

Czynniki ryzyka chorób dziąseł obejmują genetykę, wiek, niektóre choroby, leki i historię palenia, ale najczęstszym czynnikiem ryzyka jest to, że ogólnie rzecz biorąc, wiele osób po prostu nie nitkuje zębów wystarczająco często. Może nie jest to to, co chcesz usłyszeć, ale taka jest prawda. Potrzebujesz inspiracji? Zobacz nasz film o tym, jak nitkować zęby w 60 sekund (lub mniej).

 

5. Przyjaciele nie pozwalają przyjaciołom nadmiernie wybielać zębów.

Białe, jasne zęby mogą być całkiem wspaniałą rzeczą. W biurze i w domu wybielanie zębów są wspólne sposoby dla ludzi, aby przekształcić i czuć się bardziej pewni siebie o ich uśmiechu. Jednak jest to możliwe, aby mieć zbyt wiele z dobrej rzeczy. Środki stosowane podczas procedur biurowych, jak również do wybielania w domu może rzeczywiście zrobić więcej szkody niż pożytku, jeśli są one używane zbyt często.

Ostatnią wskazówką z naszych 5 nieoczekiwanych porad stomatologicznych jest to, że nadmierne wybielanie może powodować ekstremalną wrażliwość, podrażnienie dziąseł i oparzenia chemiczne tkanek miękkich. Nadmierne wybielanie może również powodować ścieranie się ochronnego szkliwa, przez co zęby stają się bardziej podatne na próchnicę.

Nawet wybielanie zębów w gabinecie nie będzie trwało wiecznie, więc zabiegi uzupełniające i sesje powtórne są dość powszechne. Nasze zabiegi wybielania w gabinecie obejmują również badanie, aby upewnić się, że Twoje zęby i dziąsła są wystarczająco zdrowe, aby kontynuować. Można również omówić sposoby utrzymania tak białych i jasnych zębów, jak to tylko możliwe, bez przesady.