Czy dentysta może pomóc mi w rozwiązaniu problemu chrapania?

Twój partner nie może spać, bo ty chrapiesz? Czy nadszedł wreszcie czas, aby to wyeliminować? Dentysta z Yumy może być w stanie pomóc.

Odgłosy chrapania mogą powstawać, gdy tkanka w tylnej części gardła zapada się na podniebienie miękkie. Powoduje to zwężenie drogi przepływu powietrza. Podczas oddychania obszar ten otwiera się i zamyka, co powoduje hałas.

Twoje chrapanie może być spowodowane stanem zwanym bezdechem sennym. W przypadku obturacyjnego bezdechu sennego (OSA) droga przepływu powietrza nie tylko się zwęża, ale wręcz przestajesz oddychać. Przerwy te mogą trwać do minuty i powtarzać się dziesiątki, a nawet setki razy w ciągu nocy.

Wiele osób cierpiących na bezdech senny chrapie, ale nie wszyscy chrapiący cierpią na bezdech senny. Regularne chrapanie na ogół nie budzi Cię w nocy. (Choć może budzić Twojego partnera).

Czy moje chrapanie jest objawem bezdechu sennego?

  • Czy budzisz się kilka razy w ciągu nocy z oddechem?
  • Czy jesteś nadmiernie zmęczony w ciągu dnia?
  • Czy budzisz się z bólem głowy?
  • Czy w ciągu dnia zdarza Ci się zasnąć z powodu senności?
  • Czy po przebudzeniu odczuwasz suchość w ustach i gardle?

Chrapanie nie jest jedynie uciążliwe. Może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. A bezdech senny jest jeszcze bardziej niebezpieczny, ponieważ całkowicie odcina dopływ tlenu.

Istnieją trzy rodzaje bezdechu sennego:

  • Obturacyjny bezdech senny: Jest to najbardziej rozpowszechniony rodzaj bezdechu. Jest on spowodowany rozluźnieniem mięśni gardła i zablokowaniem dróg oddechowych.
  • Centralny bezdech senny: Przyczyna zaprzestania oddychania leży w centralnym układzie nerwowym. Mózg nie jest w stanie kontrolować pracy mięśni oddechowych.
  • Zespół złożonego bezdechu sennego (centralny bezdech senny wywołany leczeniem): Stan ten występuje, gdy u danej osoby występuje zarówno obturacyjny, jak i ośrodkowy bezdech senny.

Czy dentysta może mi pomóc przestać chrapać?

W klinice The Yuma Dentist zajmujemy się leczeniem chrapania i OSA. Zadzwoń do nas, aby umówić się na konsultację. Zajmujemy się również stomatologią ogólną. Umów się na wizytę już dziś!

Skontaktuj się z dentystą rodzinnym w Yuma:

928-783-0804

Lokalizacja (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):

1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ
85365

ArticleID 7592