Różnice między stomatologią ogólną a estetyczną

Witamy na naszym blogu poświęconym stomatologii estetycznej. W dzisiejszym artykule skupimy się na różnicy między stomatologią ogólną a stomatologią estetyczną.

Stomatolodzy ogólni zajmują się zapobieganiem i leczeniem chorób jamy ustnej, takich jak ubytki i choroby dziąseł. W przypadku zdiagnozowania problemu, na przykład ubytku między dwoma zębami, stomatolog ogólny oceni, jaki jest najlepszy sposób odbudowy danego zęba.

Stomatolodzy estetyczni w Yumie wykonują nieobowiązkowe zabiegi stomatologiczne, dzięki którym uśmiech staje się bardziej atrakcyjny. Zabiegi stomatologii estetycznej dostępne w gabinecie The Yuma Dentist obejmują wybielanie zębów, wypełnienia w kolorze zębów, łączenie zębów, licówki, wkłady, nakłady i korony dentystyczne.

Niektórzy dentyści, tak jak my, oferują zarówno zabiegi stomatologii ogólnej, jak i estetycznej. W niektórych przypadkach zabiegi odtwórcze zawierają element kosmetyczny. Na przykład, jeśli ktoś pacjent stomatologiczny zgłasza się do nas po urazie, który spowodował wyszczerbienie przedniego zęba, ząb musi zostać odbudowany, aby zapobiec próchnicy. Taki ząb jest również mniej zdrowy strukturalnie, więc jest podatny na dalsze uszkodzenia. Ponadto, ząb wpływa na ogólny wygląd uśmiechu. W zależności od specyfiki uszkodzenia, istnieje kilka opcji odbudowy zęba. Do naprawy uszkodzonego zęba stosuje się bonding stomatologiczny, licówki porcelanowe i korony.

Jak widać, nie zawsze istnieje wyraźna granica między stomatologią ogólną a estetyczną. W gabinecie The Yuma Dentist nasz troskliwy zespół oferuje pełen zakres zabiegów stomatologicznych o charakterze profilaktycznym, odtwórczym i kosmetycznym. Leczymy pacjentów z okolic Yumy w każdym wieku: od maluchów, którym dopiero zaczynają wyrastać zęby, po dojrzałych pacjentów, którzy pamiętają czasy, gdy wielu ludzi bało się dentystów i ich skrzeczących wiertarek. (Niektórzy z naszych wspaniałych starszych pacjentów mają korony, które są dwa razy starsze od naszych higienistek).

Doświadczeni lekarze stomatolodzy, którzy wykonują zabiegi z zakresu stomatologii dziecięcej, ogólnej, ortodoncji i kosmetyki, mogą zaspokoić wszystkie potrzeby stomatologiczne Twojej rodziny.

Jeśli szukasz gabinetu stomatologicznego z pełnym zakresem usług w rejonie Yuma, zapraszamy do The Yuma Dentist.