5 pytań do ortodonty o Invisalign

Rozważasz zastosowanie systemu Invisalign w celu wyprostowania i wyrównania zębów? W miarę jak Invisalign zyskuje na popularności, rośnie też liczba pytań, które otrzymujemy od zainteresowanych pacjentów, dlatego też zebraliśmy krótką listę ważnych pytań, które należy zadać ortodoncie na temat Invisalign.

Nie tak dawno temu, poszliśmy na rekord z naszego stanowiska, że idealnie proste zęby nie są konieczne dla wspaniałego zdrowia jamy ustnej. Najważniejsze, naszym zdaniem, jest posiadanie zębów, które są prawidłowo ustawione, tak aby były one jak najzdrowsze i pomagały Ci prowadzić zdrowe życie.

Niektóre znaki, że zęby mogą nie być prawidłowo wyrównane mogą obejmować ból szczęki, nad- lub pod-zgryz, wypukłość lub stłoczenie (nakładanie się) zębów, dodatkowe lub nierówne przestrzenie między zębami, a także trudności ze szczotkowaniem lub nitkowaniem, co może prowadzić do ubytków, a nawet chorób dziąseł. Leczenie ortodontyczne jest często zalecane w celu skorygowania tych problemów, aby pomóc osiągnąć optymalny stan zdrowia jamy ustnej.

Jedną z takich opcji jest leczenie Invisalign. Wiele osób uważa, że Invisalign jest "kosmetyczną" opcją leczenia, w porównaniu do tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Jednak Invisalign może być świetną opcją do skorygowania wielu problemów ortodontycznych, pozostając w dużej mierze niewidoczną dla większości ludzi.

Tradycyjne aparaty ortodontyczne nie muszą być rytuałem przejścia dla dorosłych lub dzieci. Jeśli uważasz, że Ty lub Twój bliski może potrzebować leczenia ortodontycznego, i chciałbyś rozważyć swoje opcje, proponujemy przejrzenie tego pomocnego porównania pomiędzy tradycyjnym aparatem ortodontycznym a Invisalign poniżej.

zęby

5 pytań do ortodonty o Invisalign

Czy myślisz o widząc ortodontę, aby zobaczyć, czy może trzeba leczenia ortodontycznego, i zbadać swoje opcje, w tym Invisalign? Mamy listę pytań, które mogą pomóc Ci uzyskać jak najwięcej z tej wizyty, bez względu na to, kto zdecydujesz się zobaczyć. Wymieniamy te pytania, które należy zadać ortodoncie na temat Invisalign, ponieważ nasi pacjenci stomatologiczni i ortodontyczni zadawali te same pytania.

Jakie problemy ortodontyczne może skorygować Invisalign?

Invisalign może skorygować wiele z tych samych problemów jak tradycyjne aparaty ortodontyczne, ale nie wszystkie, a ilość potrzebnej korekty może również odgrywać rolę. Tradycyjne zamki i druty, a nawet urządzenia takie jak nakrycia głowy mogą być potrzebne, aby przesunąć zęby i wyrównać szczękę prawidłowo. W innych przypadkach, alignery Invisalign mogą wykonać świetną robotę, aby skorygować problem.

Jak długo może trwać leczenie w moim konkretnym przypadku i czy jest jakiś sposób, aby je przyspieszyć?

Średni czas trwania leczenia zarówno tradycyjnym aparatem ortodontycznym jak i aparatem Invisalign jest często podobny, ale wiele czynników może mieć na to wpływ, w tym wiek, ilość potrzebnych korekt i wyrównania oraz ogólnie jak szybko dany typ problemu może być skorygowany. Zarówno tradycyjne aparaty ortodontyczne jak i Invisalign wymagają regularnych wizyt w celu dokonania korekty lub otrzymania nowych nakładek. Przestrzeganie tych wizyt jest niezbędne do osiągnięcia rezultatów. Dla niektórych pacjentów dostępna jest również technologia AcceleDent, która pomaga zwiększyć szybkość ruchu zębów i poprawić wyniki.

Czy Invisalign będzie nadal działać, jeśli jestem dorosły/starszy?

Wielu dorosłych decyduje się na wyrównanie swoich uśmiechów - w rzeczywistości, prawie jedna czwarta naszych pacjentów ortodontycznych to dorośli! Podczas gdy tradycyjne aparaty ortodontyczne są coraz bardziej akceptowane zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, Invisalign jest świetną opcją dla dorosłych, którzy nie chcą pełnego doświadczenia z aparatem ortodontycznym i wolą opcję o niższym profilu, prawie niewidoczną.

Dlaczego koszt początkowy aparatu Invisalign jest wyższy niż tradycyjnego aparatu ortodontycznego?

Invisalign wykorzystuje serię przezroczystych nakładek na zęby, opartych na wyciskach pobranych z jamy ustnej. Nakładki te są wykonywane na zamówienie w laboratorium, dlatego koszt wstępny invisalign jest wyższy niż tradycyjnego aparatu ortodontycznego. W 1st Family Dental, Twój przypadek Invisalign będzie nadzorowany przez ortodontę, ale ważne jest, aby pamiętać, że posiadanie tak wysokiego poziomu szkolenia i doświadczenia jest tylko dodatkiem i nie ma wpływu na koszt leczenia Invisalign.

Moje zęby nie wydają mi się krzywe

Dlaczego mój dentysta zaleca konsultację ortodontyczną? Wygląd nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na prawidłowe ustawienie zębów. Twoje zęby i szczęka to zespół złożony z wielu elementów. Podczas gdy zęby przednie mogą wydawać się proste, zęby tylne mogą nie dotykać się i nie ustawiać prawidłowo. Może to mieć wpływ na ogólny stan zdrowia jamy ustnej, a nieleczone może w końcu wpłynąć na inne zęby. Szybka, 15-minutowa konsultacja z ortodontą pomoże Ci rozważyć wady i zalety leczenia, w tym Invisalign.

Zobacz więcej na: http://astratechdental.pl/